Selim

Cumartesi, 15 Şubat 2014, 12:20 | Oyuncular | 0 Comment | Read 1584 Times
by boynu

Boynu Bükükler Dizisi Oyuncuları baş rolü Selim, Dizide bu karakteri Ahmet Olgun Sünear canlandırmaktadır. Garip Yetimlerin lideridir.

Selim 10-Haş sınıfının en yakışıklısı dır. Hem en cesuru hemde kafası hinliğe en çok basanıdır. Aklına bir şeyi koydu mu hemen yapar ve uygular. Üstelik sadece kendisi değil, insanları kullanmasını bildiği için onlara da uygulatır. Sınıftaki en çok güvendiği isim ise ranza arkadaşı Kocaman’dır.

Okul Müdürü Führer Fuat’ın neredeyse hiç sevmediği tek öğrencidir. Fuat okuldaki tüm yaramazlıkların Selim’den kaynaklandığını düşündüğü için onu sürekli sıkıştırır. Boynu Bükükler – Bundan dolayı Selim ve Fuat sık sık tokuşurlar. Selim ise çok küçük yaşta anne ve babasını kaybetmiştir ve bir daha asla görmemiştir. Fakat içinde her zaman annemi bulacağım diye bir ümit beslemektedir.

Annesini bulmayı çok istemektedir ama bu ne yazık ki mümkün olmamaktadır. Bundan dolayı sınıftaki Boynu Bükükler Garip Yetimler grubundaki arkadaşlarını kendi ailesi olarak görmektedir.

Selim en son okul yeni elen güzeller güzel Miray’a aşık olur. Son derece çapkın olan Selim onu bir türlü ayartamaz ve başına türlü belalar alır. Üstelik Miray’ı seven sadece o değildir. Ersen ve Galoşların lideri Ersen’de onu sevmektedir ve Ersen ile kıyasıya bir rekabete girişir. Ersen’in çok zenin oluşu Selim için büyük dezavantajdır.

Selim - Ahmet Olgun Sünear

Selim – Ahmet Olgun Sünear

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 6.5/10 (13 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +3 (from 3 votes)
Selim, 6.5 out of 10 based on 13 ratings

Bir önceki yazımız olan Yılmaz başlıklı makalemizde Boynu Bükükler Oyuncuları hakkında bilgiler verilmektedir.

Tagged with:

Leave a reply